Reklama

Nie konkurować z Bogiem

Nie konkurować z Bogiem

10.01.2007
Czyta się kilka minut
Prezes banku centralnego zchwilą mianowania powinien oddać symboliczną "legitymację partyjną i reprezentować wszystkich obywateli, a nie grup interesu, z których pierwsze miejsce bez wątpienia zajmuje rząd.
P

Premiera jednego z najbogatszych dziś państw świata spytano, jakie trzeba mieć kwalifikacje do rządzenia. "Wyłącznie moralne" - odpowiedział. To one pozwalają wybierać rozwiązania sprawdzone i zapewniające rozwój oraz bogactwo własnemu społeczeństwu. Napoleon miał stwierdzić, że więcej jest warta armia owiec, na której czele stoi lew niż odwrotnie. Kwestia kwalifikacji moralnych i jakości przywództwa jest rozstrzygająca w życiu publicznym i gospodarczym. Przecież skutki złego rządzenia, niemoralnego i niekompetentnego przywództwa, spadają na barki milionów obywateli, zaś kraj marnotrawi swoje zasoby.

Stopy i święty Graal

Kolejny prezes NBP zmierzy się nie tylko z pozycją poprzednika, od dawna przekraczającą wymiar krajowy, ale też z poglądami, które wpływały na podejmowanie decyzji. Dlatego warto niektóre z nich przytoczyć,...

7245

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]