Reklama

Nic wbrew sobie

Nic wbrew sobie

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Kobieta lub kryzys wiary – to z grubsza dwie odpowiedzi, dlaczego o. Jacek Krzysztofowicz porzucił życie wśród dominikanów. Każda zawiera zaledwie część prawdy.
W

W poniedziałek 14 stycznia media od rana huczą, że zakonnik zrzucił habit, by żyć z kobietą. Przeor gdańskiego klasztoru dominikanów o. Michał Mitka musi kilkadziesiąt razy odmówić reporterom rozmowy na temat Jacka Krzysztofowicza. Nie chodzi o niechęć do dziennikarzy – raczej o niezręczność sytuacji. Jak mówić publicznie o kimś, z kim przez lata żyło się pod dachem jednego klasztoru i jadało przy jednym stole?

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” pyta, czy jest zaskoczony.

– Takie rzeczy trudno komentować na gorąco – mówi o. Mitka – A gdyby od pani nagle odszedł mąż, to byłoby dla pani zaskoczenie? No właśnie. Podobnie jest z nami.

ROZPLĄTAĆ ŻYCIE

Krzysztofowicz spędził w zakonie ćwierć wieku. W gdańskim klasztorze przez osiem lat był przeorem. W każde wakacje dbał o religijny wymiar Jarmarku Dominikańskiego. Od lat zafascynowany psychologią,...

11135

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]