Reklama

Proboszcz na pieniądzach

Proboszcz na pieniądzach

27.02.2012
Czyta się kilka minut
Ksiądz, który rozlicza się z parafianami nawet z prywatnego samochodu? I to jeszcze przez internet?
Ks. proboszcz Franciszek Kamecki, Gruczno, 25 lutego 2012 r. fot. Piotr Manasterski dla „TP”
N

Nowy samochód Renault Clio, szary, w cenie 43.000 zł (tj. cena samochodu 33.000 zł plus opłaty podatkowe i ubezpieczenia) KS. PROBOSZCZ kupił pod koniec maja 2011 r. z zasobów pieniędzy emeryta. Od r. 2005 otrzymywana co miesiąc emerytura przyniosła ponad 100.000 zł (rocznie ok. 20.000 zł). Prawie połowę tychże pieniędzy ks. proboszcz wydał na biwaki, biesiady i inne działania. I ostatnio kupił samochód. Niech to wystarczy jako kolejne sprawozdanie finansowe osobiste, nie parafialne. To moja przeźroczystość wobec Was, drodzy parafianie i zainteresowani. (fragment sprawozdania ks. Franciszka Kameckiego z czerwca 2011 r.)

Ksiądz proboszcz Franciszek Kamecki swoje sprawozdania finansowe zamieszczał w sieci od lat. To znaczy nie on sam, bo ma 72 lata i z komputerem radzi sobie „tylko” nieźle. Co innego siostrzeniec księdza, Marek – miłośnik informatyki....

15307

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]