Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

02.11.2015
Czyta się kilka minut
25 – 30 października
M

MUR REPREZENTACYJNY
Opustoszał mur otaczający szkołę przy al. Kijowskiej. Warstwy murali, które powstawały na nim przez 16 lat, zostały usunięte na wniosek miasta i dyrekcji szkoły. Zajął się tym specjalny zespół Pogromcy Bazgrołów. Jego szef, radny Waldemar Domański, z wykształcenia politolog, na antenie Radia Kraków dokonał oceny artystycznej muru: „To nie były malowidła, które poprawiały estetykę tej okolicy. Mur tej szkoły wyglądał źle. Ten fragment Krakowa powinien być reprezentacyjny”. Według Domańskiego krakowskie graffiti ma być „dopasowane, przemyślane i zaakceptowane przez plastyka miasta”.
CZŁOWIECZY LOS
W tym samym tygodniu radny Domański zajmował się także sprawami mniej doczesnymi. We współpracy z Zarządem Cmentarzy Komunalnych zorganizował koncert na Rakowicach. 1 listopada na scenie przy kolumbarium krakowscy...

2031

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]