Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

19.05.2014
Czyta się kilka minut
K

Krakowska szkoła logiki. Konflikt wokół igrzysk przeniósł się do sądu. ­Stowarzyszenie Kraków Przeciw Igrzyskom pozwało gminę za podawanie nieprawdy na plakatach ­referendalnych. Chodzi o hasło „Bo igrzyska to metoda na smog”. Pełnomocniczka władz miasta przeprowadziła w sądzie efektowne rozumowanie ­indukcyjne: ponieważ hasło nie ma kropki i orzeczenia, nie jest zdaniem, a skoro nie jest zdaniem, nie może być fałszywe. Sąd odrzucił jej wniosek o powołanie biegłego językoznawcy.

Krakowska szkoła socjotechniki. Także Solidarna Polska zainteresowała się sprawą kampanii. Mirosław Gilarski złożył wniosek o usunięcie z Plant dmuchanej bramki zliczającej przechodniów, którzy poprzez jej przekroczenie mają wyrażać poparcie dla igrzysk. Radny stwierdził, że bramka to „potężne narzędzie manipulacji jednostką”. Filip Szatanik, dyrektor Wydziału...

1505

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]