Reklama

Nasz Kościół święty

Nasz Kościół święty

25.10.2011
Czyta się kilka minut
Kościół jako sakrament obecności i działania Boga jest przedmiotem mojej wiary. Jest niezmienny, doskonały, nie wymaga korekt ani reform.
C

Co myśli dzisiaj katolik, który w czasie niedzielnej Mszy św. wyznaje: "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół"? Co myśli, wymawiając słowa tego wyznania wiary ktoś, dla kogo Kościół jest kamieniem obrazy? Kto wierzy w Boga, ale nie chce mieć do czynienia z księżmi, biskupami, z żadnymi kościelnymi instytucjami ani organizacjami?

Wierzę w Kościół... Już scholastyczni teologowie wyrażali wątpliwość: jak można mówić, że się wierzy w Kościół? Można, co najwyżej, wierzyć Kościołowi, ale wierzyć można tylko w Boga. Jak można nazywać Kościół "świętym", jeśli to, co często w Kościele się ogląda, raczej od świętości jest odległe?

Wyznając wiarę "w Kościół" mam na myśli tajemnicę wiary, rzeczywistość, której bez wiary nie da się zobaczyć, a tym bardziej zrozumieć. Wierzę w Kościół, który jest ustanowiony przez Chrystusa, który jest...

6016

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]