Reklama

Naród z Putinem, Putin z narodem

Naród z Putinem, Putin z narodem

26.05.2014
Czyta się kilka minut
Iwan Prieobrażenski, rosyjski politolog: Kreml pokazał, że może zrobić to, czego nie może zrobić żadne inne państwo: zagarnąć siłą część sąsiedniego kraju. Większość Rosjan tym się upaja. Tych, którzy myślą inaczej, nie słychać.
A

ANNA ŁABUSZEWSKA: Ostatnie miesiące – głównie Majdan i aneksja Krymu – zmieniły Rosję. Jeden z rosyjskich blogerów wspominał, jak kilka lat temu był na wycieczce na Krymie. Zjeżdżali autobusem serpentynami, kierowca gnał, nie zwalniał na zakrętach nad przepaścią. Gdy zatrzymali się na dole, pasażerowie wyrazili entuzjazm dla mistrza kierownicy. „Jaki ze mnie mistrz, hamulce wysiadły” – wyjaśnił kierowca. Upojona zagarnięciem Krymu Rosja jedzie bez hamulców?
IWAN PRIEOBRAŻENSKI: Rzeczywiście uruchomione zostały procesy, których nikt nie kontroluje. Nawet prezydent Putin. Została otwarta puszka Pandory. Co z niej wyleci – nie wiadomo. Kto nad tym zapanuje – nie wiadomo. Nie ma nikogo, kto mógłby tę puszkę na powrót zamknąć.
Ale wydaje się, że rosyjskie społeczeństwo kupuje wszystko, co zrobi Putin. Bez względu na to, czy to bezpieczne...

8794

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]