Reklama

Nareszcie!

Nareszcie!

03.07.2007
Czyta się kilka minut
P

Przed kilku dniami - w obecności prezydenta Lecha Kaczyńskiego - wmurowano w Warszawie kamień węgielny pod budowę Muzeum Żydów Polskich. Idea, która (nie bez trudności) krystalizowała się przez długie lata, zyskuje wreszcie materialny kształt. To ważne, że Muzeum znajduje uznanie ze strony państwa polskiego. I nie chodzi tu o działania na rzecz zmiany wizerunku naszego kraju w oczach części środowisk żydowskich. Tego Muzeum - które o Zagładzie opowiadać będzie w kontekście tysiącletniej historii Żydów polskich, a także ich współczesności - potrzebuje Warszawa, przed wojną największe miasto żydowskie w Europie. Potrzebują go - by zrozumieć sami siebie - współcześni Polacy. Miejmy nadzieję, że okaże się ono także wsparciem dla związanych z historią Żydów inicjatyw regionalnych.

Szczególne słowa uznania należą się Jerzemu Halbersztadtowi, dyrektorowi Muzeum....

1037

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]