Reklama

Nareszcie!

Nareszcie!

03.07.2007
Czyta się kilka minut
P

Przed kilku dniami - w obecności prezydenta Lecha Kaczyńskiego - wmurowano w Warszawie kamień węgielny pod budowę Muzeum Żydów Polskich. Idea, która (nie bez trudności) krystalizowała się przez długie lata, zyskuje wreszcie materialny kształt. To ważne, że Muzeum znajduje uznanie ze strony państwa polskiego. I nie chodzi tu o działania na rzecz zmiany wizerunku naszego kraju w oczach części środowisk żydowskich. Tego Muzeum - które o Zagładzie opowiadać będzie w kontekście tysiącletniej historii Żydów polskich, a także ich współczesności - potrzebuje Warszawa, przed wojną największe miasto żydowskie w Europie. Potrzebują go - by zrozumieć sami siebie - współcześni Polacy. Miejmy nadzieję, że okaże się ono także wsparciem dla związanych z historią Żydów inicjatyw regionalnych.

Szczególne słowa uznania należą się Jerzemu Halbersztadtowi, dyrektorowi Muzeum....

1037

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]