Reklama

Napis - nasza propozycja

Napis - nasza propozycja

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Tekst ks. Stanisława Musiała, domagający się usunięcia lub opatrzenia wyjaśniającym podpisem obrazu z sandomierskiej katedry, ukazał się 13 lat temu.
P

Publikowane jako kolejny artykuł wyjaśnienia ks. Waldemara Gałązki pokazują krąg niemożności, w którym przez cały ten czas znajdował się lokalny Kościół: w 2005 r. próbowano wprawdzie zredagować – w porozumieniu z Polską Radą Chrześcijan i Żydów – kilkuzdaniowy tekst, później jednak sprawa utknęła.
Z satysfakcją przyjmując informację, że prace nad podpisem zostały wznowione, przedstawiamy własną propozycję, nie pretendując bynajmniej do tego, by stała się obowiązująca. Zredagowanie tych kilku zdań, w oparciu o projekty przedstawiane już biskupom sandomierskim, zajęło nam 13 minut. Rozwiązanie tej bolesnej sprawy naprawdę nie musi trwać dużo dłużej.
„Obraz pomawiający sandomierskich Żydów o mord rytualny. Wydarzenia na nim przedstawione nie są zgodne z prawdą historyczną. Żydzi nigdy nie dokonywali takich czynów, o czym od XIII wieku zaświadczali kolejni papieże.
W...

1529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]