Reklama

Ładowanie...

Najlepszy spektakl świata

07.11.2022
Czyta się kilka minut
ANNA JADOWSKA, reżyserka: Starsza kobieta w filmie to trudny bohater, dlatego wkłada się ją zwykle w nawias humoru. Nie wolno jej być mędrcem, tylko wiedźmą. Ma budzić strach albo śmiech.
WOJCIECH STRÓŻYK / REPORTER
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Prawdziwa Mira istnieje?

ANNA JADOWSKA: Istnieje w takim sensie, że kilka historii kobiecych splotło się w tej postaci. Wszystkie wpadły w spiralę długów. Pisząc scenariusz do „Kobiety na dachu”, nawiązałam kontakty z kobietami przez stronę zajmującą się konsolidacją długów. Na chwilówki i inne pseudokredyty nabierają się głównie kobiety.

Dlaczego biorą te kredyty?

Z różnych powodów, ale rzadko z nieodpowiedzialności. Często kompensują emocjonalne braki w rodzinie, chcą komuś coś dać, by w zamian coś dostać. Za wszelką cenę próbują radzić sobie same. Bywa, że ich drastyczna sytuacja wynika tylko z tego, że nie umieją prosić o pomoc. Zostały wychowane tak, żeby radzić sobie samej, zapomnieć o własnych potrzebach i opiekować się wszystkimi dookoła – jednocześnie.

Nie wiedzą, że nie ma tanich kredytów.

Za...

17777

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]