Cała ta jasność

Agata Buzek, aktorka: W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam światło. Rodzice nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją.

Reklama

Ładowanie...

Cała ta jasność

08.02.2021
Czyta się kilka minut
Agata Buzek, aktorka: W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam światło. Rodzice nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją.
Agata Buzek / FOT. WERONIKA KOSIŃSKA
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Opowiesz o krawacie?

AGATA BUZEK: To najpierw przyniosę skrzynki. W jednej jest krawat, w drugiej – certyfikaty.

Skrzynki są drewniane, jakby od górali.

Mariusz Benoit poprosił o ich wykonanie swojego znajomego z Zakopanego.

Certyfikat pierwszy: „Krawat Jaracza – nagroda przechodzi na Mariusza Benoit, zobowiązuje obecnego posiadacza do przekazania po 25 latach młodemu, utalentowanemu aktorowi polskiemu. Nagroda ta wręczona zostaje dzisiaj przez Tadeusza Łomnickiego, pierwszego aktora wyróżnionego tą nagrodą w roku 1961 przez Stanisławę Perzanowską. Ten aktorski krawat był noszony przez Stefana Jaracza pod koniec lat 30. Zobowiązuje się obecnego posiadacza nagrody do pieczołowitego przechowywania tej pamiątki oraz do przekazania jej w dobrym stanie nieznanemu jeszcze następcy. Gratuluję Ci, Mariuszu, jesteś dziś...

24448

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]