Cała ta jasność

Agata Buzek, aktorka: W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam światło. Rodzice nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją.

Reklama

Cała ta jasność

Cała ta jasność

08.02.2021
Czyta się kilka minut
Agata Buzek, aktorka: W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam światło. Rodzice nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją.
Agata Buzek / FOT. WERONIKA KOSIŃSKA
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Opowiesz o krawacie?

AGATA BUZEK: To najpierw przyniosę skrzynki. W jednej jest krawat, w drugiej – certyfikaty.

Skrzynki są drewniane, jakby od górali.

Mariusz Benoit poprosił o ich wykonanie swojego znajomego z Zakopanego.

Certyfikat pierwszy: „Krawat Jaracza – nagroda przechodzi na Mariusza Benoit, zobowiązuje obecnego posiadacza do przekazania po 25 latach młodemu, utalentowanemu aktorowi polskiemu. Nagroda ta wręczona zostaje dzisiaj przez Tadeusza Łomnickiego, pierwszego aktora wyróżnionego tą nagrodą w roku 1961 przez Stanisławę Perzanowską. Ten aktorski krawat był noszony przez Stefana Jaracza pod koniec lat 30. Zobowiązuje się obecnego posiadacza nagrody do pieczołowitego przechowywania tej pamiątki oraz do przekazania jej w dobrym stanie nieznanemu jeszcze następcy. Gratuluję Ci, Mariuszu, jesteś dziś...

24448

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bardzo lubię panią Agatę i jej "kosmiczną", nieziemską urodę:)))

Świetna aktorka. "Rewers" to nie jedyna jej dobra rola, ale przytaknę pani Agacie (nie przesadziłem z poufałością?), że wyjątkowa.

Bardzo ciekawie się czytało. Pani Agata - wspaniały człowiek. Rewers - bardzo dobry film z super rolą Pani Buzek.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]