Reklama

Najbardziej potrzebni

Najbardziej potrzebni

30.03.2003
Czyta się kilka minut
W

Wzakonach nie ma bezrobocia” taki był tytuł niedawnej notatki w biuletynie Katolickiej Agencji Informacyjnej, donoszącej o obchodach Dnia Zycia Konsekrowanego. Tytuł prawdziwy, a o wielu znaczeniach. Z jednej strony sygnalizuje bezdyskusyjną niezbędność duchowieństwa w społeczeństwie polskim, z drugiej wydaje się ujmować tę niezbędność jako rezultat zasług. A przecież jest nieco inaczej: potrzebność człowieka wraz z jego talentami i dobrą wolą to największy dar, jaki może on otrzymać w społeczności, niestety, od kilku lat coraz mniej dostępny dla coraz większej liczby ludzi, i to coraz mniej, albo i wcale nie z ich własnej winy. Dramatu bezrobocia faktycznie nie znają dziś tylko osoby duchowne, tak w sensie nie odczuwanej w jakikolwiek sposób zbędności tego, co oferują innym, jak konsekwencji, materialnych również.

Ta sytuacja, w Polsce tak wyrazista, ma oczywiście swoje...

4318

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]