Reklama

Nadszarpnięcie

Nadszarpnięcie

14.09.2020
Czyta się kilka minut
Wypada zauważyć, że jeśli idzie o nadreprezentację cokolwiek bredzących osobników u władzy, to nie zostaliśmy w tyle światowych trendów. Jesteśmy – rzec trzeba – w awangardzie.
I

Ilość bredni głoszonych z niepokojącymi minami, na dowolny temat, publicznie, z flagami państwowymi w tle, budzić musi niepokój. Oczywiście tylko u obywateli jako tako trzeźwych, będących przy zdrowych zmysłach, niepopadających z byle jakiego powodu w histerię, umiejących pisać i czytać ze zrozumieniem. Człowieka zaczynają jednak męczyć przeczucia, że takich ludzi jest już wokół bardzo mało. Że to są jakieś niedobitki, że może wypadałoby dla takich budować rezerwaty, karmniki, stawiać poidełka i lizawki.

Popatrzmy – oto wysoki urzędnik państwa polskiego lęka się zjedzenia przez cudzoziemców, inny przestrzega nieletnich przed zażywaniem tabletek zmieniających płeć, kolejny trzęsie się nad informacjami dotyczącymi rozmnażania człowieka, następny otwiera szeroko oczy, bo usłyszał o obyczajach erotycznych uznawanych przez naukę od dziesięcioleci za oczywiste i raczej umiarkowanie...

3396

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Dlaczego akurat oni są u władzy, a nie ci mający cokolwiek mądrego do powiedzenia i zrobienia?" Jak to - dlaczego? Przeciez to krew z krwi i kość z kości Ciemnego Ludu Wyborczego, który przecież wybiera tych, do których ma zaufanie i z którymi sie identyfikuje. Bazowym problemem jest więc nadreprezentacja owego Ludu, który ma prawa wyborcze i z nich korzysta. Osobiscie, jesli ktoś zaczyna mi bredzić o "elitach" Warszawki, Krakówka, Poznańczyka, czy Łódki, ze be, ze trza zmiany, rozgladam sie za kijem sekatym, moze byc i gaz-rurka...

Moim zdaniem prawdziwa inteligencja naszego kraju musi podkreślić swoją odrębność i niechęć do Ciemnego Ludu. Proponuję nawiązanie do tradycji przedwojennej kiedy to powołano do życia partię o nazwie Demokratyczna Unia PAtriotyczna. Nie ukrywam, że w kierownictwie tej partii widziałbym pana Mancewicza.

nie denerwuje i niech odda rurkę, dobra elita, najlepsza i nadinteligentna, ciii....

i napisane bardzo zgrabnie

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]