Reklama

Na żywej tkance

Na żywej tkance

07.12.2010
Czyta się kilka minut
W poniedziałek, przedostatni dzień listopada, klienci mBanku zamiast oczekiwanych przelewów z pensją zobaczyli na swoich kontach przelewy od nieznanych instytucji, w dodatku przeznaczone dla kogoś innego. Zgadzały się kwoty, lecz przypisano do nich błędne dane nadawcy i odbiorcy. Skandaliczny błąd: doszło do ujawnienia postronnym wrażliwych danych osobowych klientów.
W

We wtorek padł system ING Banku Śląskiego. Przez cztery godziny nie dało się zalogować czy skorzystać z bankomatu. We środę nie dało się wykonać przelewu w Kredyt Banku. We czwartek awaria dotknęła Volkswagen Bank, w piątek nie dało się przez internet ani infolinię skorzystać z usług Pekao (który informował, że to nie awaria, lecz przeciążenie systemu).

Gdy już można było podejrzewać, że polskie e-banki dotknął atak hakerów, eksperci postawili diagnozę: w grudniu banki internetowe testują nowe rozwiązania, które chcą wdrożyć w nowym roku. Eksperymentują więc na żywej tkance. Owszem, to pewnie cena za innowacyjność, której nie można e-bankom odmówić. Tyle że bankowość internetowa wciąż często traktowana jest z nieufnością. Rzecz więc nie w tym, by nie testować innowacji (!), lecz w tym, jak po wpadce zachowują się banki. Ich rzecznicy zbyt często próbują zbyć...

1333

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]