Reklama

Na udeptanej ziemi

Na udeptanej ziemi

22.09.2009
Czyta się kilka minut
Czy to źle, że ksiądz występujący w mediach zostanie zauważony i uznany za autorytet? Księdzu Dobrzyńskiemu wyraźnie się to nie podoba.
A

Artykuł ks. Andrzeja Dobrzyńskiego jest typowym głosem człowieka, który jest "za, a nawet przeciw". Podejmując polemikę z ks. Robertem Nęckiem atakuje natychmiast z grubej rury: "nie dociera do sedna problemu". O jakie sedno chodzi, pytam? Bo rzecz jest niezwykle prosta. Po pierwsze, chodzi o to, że język komunikacji w naszym świecie pozostaje - czy się to nam podoba, czy nie - pod przemożnym wpływem mediów. To, co w epoce przedtelewizyjnej, przedinternetowej i przedesemsowej było normalne, dziś po prostu wyszło z użycia. Nie chodzi przecież o to, by kaznodzieja czy katecheta upodobnił się do Kuby Wojewódzkiego, ale by zwracając się do ludzi, był świadom nawyków, jakimi się rządzi ich recepcja. Nie wystarczy mówić rzeczy słuszne - trzeba je mówić tak, by dało się tego słuchać.

Drugi problem to obecność księży w mediach. Można się od tego świata odwrócić ze...

4376

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]