Reklama

Na ratunek pachnicy

Na ratunek pachnicy

26.10.2010
Czyta się kilka minut
Drzewa rosną długo, zaś ich wycinka trwa kilka chwil. Aleje starych lip to skarb Warmii i Mazur, który z powodu niefrasobliwości drogowców mieszkańcy regionu bezpowrotnie tracą. W obronie drzew Fundacja EkoRozwoju wytoczyła swój oręż - tysiące sfinansowanych z Funduszy Europejskich sadzonek.
O

Od kilku lat aleje przydrożne - jeden z najważniejszych fragmentów krajobrazu Warmii i Mazur - znikają bezpowrotnie, wycinane przez drogowców. Aby przekonać decydentów, że modernizacja nie musi się równać dewastacji, Fundacja EkoRozwoju, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa z Kwidzynia i wsparciu Funduszy Europejskich, prowadzi na Warmii i Mazurach akcję "Drogi dla Natury". I nie chodzi tutaj o wywoływanie konfliktu z drogowcami i samorządami, lecz o wykazanie, że przydrożne drzewa są pożyteczne, że uwzględnienie ich istnienia w modernizacyjnych projektach przynosi wiele korzyści.

Śmierć drzewom za śmierć na drzewie?

Drogi na Warmii i Mazurach nie należą do najbezpieczniejszych. Są wąskie, kręte, dziurawe i w dużej mierze porośnięte po obu stronach drzewami. Policyjne statystyki są brutalne. Jedna trzecia...

13691

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]