Reklama

Ładowanie...

Mundial

07.07.2006
Czyta się kilka minut
Na samym początku Mundialu przeżyłam moment wzruszenia i nagłego ciepła w sercu...
T

To było wtedy, kiedy Szwecja zremisowała z nieznaną drużyną z małych wysepek na Morzu Karaibskim. Zdumienie, szok, jedni wzruszali ramionami, inni kręcili głowami. A oni, wyspiarscy piłkarze i ich kibice, cieszyli się jak małe dzieci i przeżywali swój bajkowy, niezwykły dzień. Pisali o nich dziennikarze największych gazet, pokazywały ich światowe stacje telewizyjne, wielu ludzi otwierało atlasy i szukało palcem ich malutkiej ojczyzny.

Po to są właśnie takie imprezy jak Mundial, żeby Trinidad, Tobago, lub inne zapomniane miejsce na ziemi, przeżyło chwilę prawdziwego szczęścia.

Dźwięki

Żyjemy wśród dźwięków. Można by je podzielić na dźwięki pierwszoplanowe i tło. Pierwszoplanowe to na przykład rozmowa, którą prowadzimy, przejeżdżający obok tramwaj, ostry krzyk ptaka, nagle włączona muzyka. Tło to jakby zupa...

2155

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]