Reklama

Mrożek. Śmierć

Mrożek. Śmierć

20.08.2013
Czyta się kilka minut
Ilu Mrożkową śmiercią się zmartwiło, to mniej więcej widać.
S

Smutno jest ludziom, którym pomógł, zarówno tym, jak pisał, jak i tym, jak żył. A było to życie – powiedzmy sobie – onieśmielająco dziwne. Może dlatego, że dziwne, ośmielało nas jednak do życia podobnie dziwnego – bez większych kompleksów.
Ilu z tej śmierci się ucieszyło – też widzimy, dzięki internetowej scenie, którą nam przychodzi oglądać nie bez przykrości. To dzięki niej wiemy, że do kilku sympatycznych cech doszła nam taka oto, że od jakiegoś czasu modnie jest wyrazić publicznie radość z czyjegoś zgonu. Czy to w piśmie, czy oralnie. Ogromną radość ze śmierci Mrożka czerpie rzesza, którą scharakteryzować dziś nader łatwo – to ci, którzy poza drobnymi radościami, jakie przynoszą im trupy kolejnych ludzi, oczekują sami od ogółu najskrajniej wyrażanej czułości. Przytulanek, kołysanek, delikatności i wyczucia godnego pieszczot najsprawniejszych pielęgniarek, uzdrowicieli i...

2707

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]