Reklama

Moja metanoia

Moja metanoia

22.05.2005
Czyta się kilka minut
Przeżywaliśmy dni wielkie. Zmieniło się nasze spojrzenie na świat, na wszystko, co nas dotąd obchodziło, i na nas samych. Doznaliśmy straty, której ciągle nie jesteśmy w stanie zmierzyć, i na nowo uświadomiliśmy sobie dar, jaki otrzymywaliśmy przez tyle lat. Każdy z nas doświadczył jakiejś przemiany. Prosimy: napiszcie do nas o tym. Co zostanie w nas po dobrych uczuciach, gdy się wyczerpią? Jakie zrodzą się z nich decyzje dla dalszej drogi każdego z nas?.
N

Najciekawsze głosy opublikujemy. Teksty, o maksymalnej objętości czterech tysięcy znaków komputerowych (ok. dwóch stron maszynopisu), prześlijcie do 10 czerwca 2005 r. pod adresem redakcji “Tygodnika Powszechnego" (ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków), z dopiskiem “Moja metanoia", lub na e-mail redaktorki działu społecznego - Anny Matei:

***

Byłem zdystansowany. Nie tyle do samego Papieża, co do ruchu patriotyczno-religijnego, jaki rozniecił w Polsce. Przełomowe dla mego narodu lata 1979-80 dla mnie zaznaczyły się, po długim okresie błądzenia, rozpaczliwym szukaniem Boga, lecz wzbraniałem się wejść - wrócić - do Kościoła szeroką bramą, która z hukiem się wówczas rozwarła przed tłumami powiewającymi flagami Solidarności, niosącymi obrazy Matki Bożej i Papieża. Szukałem Chrystusa, jakiego zacząłem poznawać z Ewangelii - takiego, który...

7167

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]