Reklama

Wzmożenie

Wzmożenie

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Król jest jeden, ale kilka metrów przed nim stoi jeszcze ktoś. Cichy, skromny zakonnik, który ku chwale Królestwa Bożego i jak najbardziej doraźnych interesów po raz kolejny ustawia figury na szachownicy.
Warszawa, 29 września 2012 r. Fot. Michał Olszewski
P

Przebudzenie następuje na długo przed marszem.

Im bliżej dnia demonstracji, tym goręcej Radio Maryja oraz inne prawdziwie niezależne media zachęcają do wzięcia w nim udziału. Obudź się, Polsko. Przyjedziemy omodlić premiera. Trzeba przyjechać, bo jest coraz gorzej, właściwie tak źle nie było jeszcze nigdy, można powiedzieć, że jest nawet gorzej niż przed 1989 rokiem, rokiem wielkiej zdrady. To nie jest kraj, to lenno, zabór, strażnik wpychający knebel w prawdziwie patriotyczne usta, zabagniona studnia, z wnętrza której dobiegają głosy sprawiedliwych, czyli nasze głosy. Obudź się, Polsko. Niech przyjadą ci, którym za zaangażowanie w walkę o multipleks dla Telewizji Trwam grozi zwolnienie z pracy. Kochani, Toronto jest z nami, i Sydney! Obudź się, Polsko. Będziemy protestować przeciwko wszystkiemu, co nas boli, a boli nas wszystko. Niezawodny Jarosław Marek Rymkiewicz ostrzega,...

7348

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]