Reklama

Ładowanie...

Wzmożenie

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Król jest jeden, ale kilka metrów przed nim stoi jeszcze ktoś. Cichy, skromny zakonnik, który ku chwale Królestwa Bożego i jak najbardziej doraźnych interesów po raz kolejny ustawia figury na szachownicy.
Warszawa, 29 września 2012 r. Fot. Michał Olszewski
P

Przebudzenie następuje na długo przed marszem.

Im bliżej dnia demonstracji, tym goręcej Radio Maryja oraz inne prawdziwie niezależne media zachęcają do wzięcia w nim udziału. Obudź się, Polsko. Przyjedziemy omodlić premiera. Trzeba przyjechać, bo jest coraz gorzej, właściwie tak źle nie było jeszcze nigdy, można powiedzieć, że jest nawet gorzej niż przed 1989 rokiem, rokiem wielkiej zdrady. To nie jest kraj, to lenno, zabór, strażnik wpychający knebel w prawdziwie patriotyczne usta, zabagniona studnia, z wnętrza której dobiegają głosy sprawiedliwych, czyli nasze głosy. Obudź się, Polsko. Niech przyjadą ci, którym za zaangażowanie w walkę o multipleks dla Telewizji Trwam grozi zwolnienie z pracy. Kochani, Toronto jest z nami, i Sydney! Obudź się, Polsko. Będziemy protestować przeciwko wszystkiemu, co nas boli, a boli nas wszystko. Niezawodny Jarosław Marek Rymkiewicz ostrzega,...

7348

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]