Reklama

Mniej więcej płać

Mniej więcej płać

02.03.2015
Czyta się kilka minut
Słyszeli Państwo na pewno, że ceny w Polsce spadają. Chyba z wyłączeniem tych, z którymi mamy osobiście do czynienia!
O

Ogłoszono śmierć inflacji. Kto z nas dostał jednak komunikat o treści: „z powodu deflacji ogłaszamy, że opłata za wywóz śmieci..., za ciepłą wodę..., za bilet komunikacji miejskiej..., za miejsce parkingowe... ULEGA OBNIŻENIU”?

Deflacja à la polacca oznacza systematyczny wzrost wszelkich opłat, zupełnie jak w dawnych dobrych czasach inflacji. Nawet ceny mieszkań nie chcą spadać, choć o kredyt trudno i deweloperzy budują jak najęci.

Płynie z tej obserwacji jakiś morał? W dawnych dobrych czasach zrzucało się wszystko na żydowski spisek rządzący światem i szafa grała, ale dziś, w czasach płynnej ponowoczesności, wiemy już, że światem nikt na dobre nie rządzi. Winny kler? Wolny rynek? Homo sovieticus? Putin? Mody na wyjaśnianie złożoności rzeczywistości mijają, a człowiek, jak był głupi, tak jest. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]