Reklama

Mimesis w wydaniu serialowym

Mimesis w wydaniu serialowym

08.04.2014
Czyta się kilka minut
Ostatnio pewien wielce zdolny, a młody jeszcze aktor, z którym mam przyjemność pracować nad wielce trudnym tekstem, uraczył mnie dykteryjkami z życia wziętymi.
Z

Z życia aktora serialowego – gdyż, podobnie jak wielu kolegów i koleżanek, usiłował połączyć pracę w teatrze z zarabianiem pieniędzy na planach tasiemców. Usiłował w czasie przeszłym dokonanym, gdyż właśnie podjął decyzję, że już nie daje rady. Ze względu na MIMESIS.
„Panie B. (tutaj przeważnie imię postaci, a nie aktora), moja żona ma jutro wieczór panieński. Czy mógłby pan wyskoczyć z tortu? Podjadę pod pana samochodem – dziesięć minut i po sprawie, a pamiątka na całe życie?”. „Panie B., pochodzę z Kostomłotów i mam córkę. Bardzo piękną, jedynaczkę, i ona pana kocha, tylko się wstydzi napisać. Podaję jej numer. Liczę na szybką odpowiedź. Bylibyście piękną parą ślubną”. „Panie B., w przyszłym tygodniu Adrian ma osiemnastkę, niech pan wpadnie punktualnie o północy i przybije piątkę. Podaję adres. PS. Jak nie przyjedziesz, to jesteś pedał!”. „B., ty taki wysportowany jesteś,...

1964

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]