Reklama

Milczenie kanclerza

Milczenie kanclerza

22.05.2005
Czyta się kilka minut
Współpraca Niemiec i Rosji przynosiła Europie korzyści - fakt, że taką brednię wygłasza prezydent Rosji, nie dziwi nikogo. Ciągle dziwi jednak, że kanclerz Niemiec milcząco akceptuje podobną wizję historii kontynentu.
K

Kanclerza Niemiec i prezydenta Rosji łączy osobista przyjaźń, a fundamentem tego uczucia są - jak wyznali obaj mężowie stanu w niezwykle obszernym wywiadzie, opublikowanym w bulwarówce “Bild-Zeitung" tuż przed obchodami 8/9 maja - dzieje rodzinne obu polityków: ojciec Gerharda Schrödera zginął w 1944 r. w Rumunii, zabity przez czerwonoarmistów, starszy brat Władimira Putina umarł z głodu w oblężonym przez Niemców Leningradzie, a ojciec obecnego prezydenta służył na okręcie podwodnym i został ciężko ranny. W ich biografiach - to obwieścili kanclerz i prezydent dziesięciu milionom czytelników “Bild-Zeitung" - odbijają się losy narodów niemieckiego i rosyjskiego.

Męska przyjaźń... Obowiązkiem mężów stanu jest (tak stanowi np. konstytucja Niemiec) reprezentowanie interesów własnego kraju. Czy da się to pogodzić z osobistą przyjaźnią, jest - z punktu widzenia tego...

4942

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]