Reklama

Milcząca seksualność

Milcząca seksualność

15.06.2003
Czyta się kilka minut
W

Wielu młodych ludzi odpowiedzialnie podchodzących do rodzicielstwa, odsuwa je w czasie nie z powodu konsumpcjonizmu czy ka-rierowiczostwa, ale na skutek trudności wywołanych bezrobociem, brakiem mieszkań, powszechnością ryzyka utraty pracy z powodu ciąży i macierzyństwa. Założenie, że każda para potrafi skutecznie stosować metody naturalne, jest idealistyczne. Do sytuacji wymienionych przez Artura Sporniaka dopisałabym jeszcze często występujące zaburzenia regularności cykli, bądź czytelności objawów spowodowane zaburzeniami hormonalnymi lub nieregularnym trybem życia (praca na zmiany, przepracowanie, stres). Czy w sytuacji obiektywnych przeszkód, miłość małżeńska ma się wyrażać abstynencją?

O. Meissner nie odpowiada na to pytanie, podobnie jak nie wskazuje, na jakiej podstawie przypisuje każdej stosującej antykoncepcję parze obligatoryjną niechęć do dzieci i podwyższoną...

3483

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]