Reklama

Między Marią a Martą

Między Marią a Martą

18.07.2004
Czyta się kilka minut
Prawdopodobnie Jezus zaskoczył wszystkich niespodziewanym przybyciem do Betanii. Marta próbowała namówić Marię do wspólnego przygotowania posiłku. Maria przekonywała siostrę, że lepiej siąść u stóp Mistrza. Każda z sióstr wybrała inny sposób spotkania z Chrystusem.
-

---ramka 334441|prawo|1---Maria skupiła się na najważniejszym - na słowie Mistrza. Marta tymczasem była rozdarta pomiędzy rozmaite posługi a pragnienie słuchania Jezusa. Choć zdecydowała się na pracę, zazdrościła Marii siedzącej u Jego stóp. Jej ofiarna służba skażona była pretensjami. Skoro 29 lipca obchodzimy wspomnienie św. Marty, można się domyślać, że w końcu pogodziła się z siostrą i jej posługa stała się czystym darem składanym Bogu.

Wielu interpretatorów tej opowieści zwracało uwagę, że ideałem chrześcijańskiego życia jest pojednanie obu niewiast: umiejętność czerpania sił do aktywnego działania z kontemplowania Jezusa Chrystusa. Mam niestety wrażenie, że aktywność dzisiejszej Marty wzrosła jeszcze bardziej i że przepaść między nią a siostrą się pogłębiła. Marty nie interesuje już spotkanie z Jezusem, choć z dużym poświęceniem gotowa jest podjąć...

2598

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]