Reklama

Demonstracje w Grecji

Demonstracje w Grecji

06.02.2018
Czyta się kilka minut
Ten spór szybko się nie skończy.
PETROS GIANNAKOURIS / AP / EAST NEWS
C

Co najmniej 140 tys. Greków demonstrowało w minioną niedzielę w Atenach przeciwko rządowym planom zakończenia dyskusji z Macedonią, sąsiadem Grecji od północy, na temat nazwy tego kraju. Wielu Greków uznaje ją za uzurpację. Wśród protestujących był m.in. kompozytor muzyki do „Greka Zorby”, 92-letni Mikis Theodorakis, który określił z trybuny macedońskie państwo mianem „nielegalnego”. Kiedy szef greckiego MSZ zapowiedział niedawno rychłe uregulowanie stosunków z Macedonią, nieznani sprawcy zagrozili mu śmiercią. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]