Reklama

Ładowanie...

Demonstracje w Grecji

Demonstracje w Grecji

06.02.2018
Czyta się kilka minut
Ten spór szybko się nie skończy.
PETROS GIANNAKOURIS / AP / EAST NEWS
C

Co najmniej 140 tys. Greków demonstrowało w minioną niedzielę w Atenach przeciwko rządowym planom zakończenia dyskusji z Macedonią, sąsiadem Grecji od północy, na temat nazwy tego kraju. Wielu Greków uznaje ją za uzurpację. Wśród protestujących był m.in. kompozytor muzyki do „Greka Zorby”, 92-letni Mikis Theodorakis, który określił z trybuny macedońskie państwo mianem „nielegalnego”. Kiedy szef greckiego MSZ zapowiedział niedawno rychłe uregulowanie stosunków z Macedonią, nieznani sprawcy zagrozili mu śmiercią. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]