Reklama

Mgła nad Kanałem

Mgła nad Kanałem

05.11.2012
Czyta się kilka minut
Anegdota pochodzi z czasów, gdy pod Kanałem La Manche nie było jeszcze tunelu.
O

Otóż gdy pewnego dnia nad wodami zaległa szczególnie uporczywa mgła, prasa z kontynentu miała zareagować tytułami: „Wielka Brytania izolowana od Europy”. W Londynie pisano: „Mgła nad Kanałem, Europa w izolacji”.

Czasy się zmieniły, ale mentalności – nie bardzo. W minionym tygodniu w londyńskim parlamencie nie było torysów ani laburzystów, byli tylko Brytyjczycy: z wyjątkowo zgodnym entuzjazmem posłowie Partii Pracy i część posłów Partii Konserwatywnej postawiła premiera Davida Camerona pod ścianą – żądając, by użył weta i zablokował negocjacje nad budżetem UE na najbliższe 7 lat, jeśli ich efekt będzie niezgodny ze stanowiskiem Londynu. A stanowisko ma być sztywne: aby budżet obniżono w stosunku do obecnego i aby Wielka Brytania zachowała swe ulgi i przywileje (Cameron opowiadał się dotąd za nieco łagodniejszą opcją: chciał, aby budżet pozostał na obecnym poziomie; zachowanie...

2757

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]