Reklama

Mazurkiewicz, bój się Boga

Mazurkiewicz, bój się Boga

23.10.2005
Czyta się kilka minut
To cytat ze sławnego Żołnierza królowej Madagaskaru, a nie głupia aluzja do nazwiska kandydata na premiera. Jednak wypowiedzi Kazimierza Marcinkiewicza wciąż mnie zdumiewają.
O

Ostatnio uznał on, że harmonogram prac tworzenia nowego rządu powinien wyglądać następująco: najpierw należy zdefiniować różnice między PiS a PO, a potem je usunąć. Pomijam fakt, że na zdefiniowanie, czy lepiej - z definicjami nie ma to nic wspólnego - opisanie różnic, politycy mieli co najmniej rok i nie powinni robić tego teraz, w pośpiechu. Bardziej jednak ciekawi mnie usuwanie różnic.

Wszyscy chyba mamy silne wrażenie, że różnice między przyszłymi koalicjantami są bardzo poważne, a wobec tego usunąć się ich żadną miarą nie da. Co można wobec tego uczynić? Można określić, jakie różnice mogą wpływać na w miarę harmonijną pracę rządu, jego program i jego - miejmy nadzieję - dalekosiężne plany. Dokonawszy tego, można próbować znaleźć kompromis dotyczący kwestii spornych. One i tak pozostaną sporne, tyle że koalicjanci muszą złożyć sobie wzajemnie obietnicę,...

3791

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]