Reklama

Biskupowi nie przystoi

Biskupowi nie przystoi

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Kościół był, jest i będzie przeciwny zaangażowaniu w działalność czysto polityczną, wyborczą. Natomiast oczywiście biskup - jeden, drugi czy trzeci - popiera nie tyle zaangażowanie polityczne, ile samo Radio Maryja. Sam zresztą wspierałbym taką rozgłośnię, gdy chodzi o modlitwę, katechezę, analizę biblijną. Ale absolutnie nie mogę zaakceptować, że Radio Maryja uprawia politykę.
M

MAREK ZAJĄC: - Dlaczego Ksiądz Arcybiskup postanowił być mediatorem między Platformą Obywatelską oraz Prawem i Sprawiedliwością?

ABP TADEUSZ GOCŁOWSKI: - To za dużo powiedziane, że byłem mediatorem. Po prostu dobrze znam tych ludzi, przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska. Poznałem ich w trudnych latach 80., gdy trwały dramatyczne zmagania z systemem, np. organizowano strajki w 1988 r. Także przez następne szesnaście lat utrzymywałem kontakty z politykami dzisiejszych Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy. Kiedy między oboma partiami zaiskrzyło, uznałem, że należy zorganizować spotkanie - w tym domu, który przez dwie noce służył za rezydencję Jana Pawła II w 1987 i 1999 r. Tu rozmawiali także Lech Wałęsa z gen. Czesławem Kiszczakiem w nerwowym lipcu 1989 r.

  • Niczemu ani nikomu

PO...

17415

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]