Reklama

Ładowanie...

Masowo i medialnie

11.05.2010
Czyta się kilka minut
Jeszcze kilka dni temu media pełne były obaw, czy partiom uda się w tak krótkim czasie zebrać 100 tys. podpisów niezbędnych do rejestracji kandydatów w wyborach prezydenckich.
N

Nie dość, że obawy się nie sprawdziły, to główne partie odbyły spektakularny pojedynek na liczbę takich podpisów. Patrząc na imponujący wynik zwolenników Jarosława Kaczyńskiego, warto jednak zwrócić uwagę, że czym innym jest mierzony przez sondaże udział zwolenników w całym społeczeństwie, czym innym zaś - ich zaangażowanie. Nie są to sprawy niezwiązane - rzesza aktywnych zwolenników to jeden z kluczy do przekonywania niezdecydowanych, utwierdzenia wątpiących i mobilizacji sympatyków.

Ten pojedynek to kolejny - po prawyborach w PO - krok polskich partii w zupełnie nowym kierunku. Dotąd wydawało się, że polityka to w coraz większym stopniu domena wąskiego grona liderów partyjnych, którzy zamawiają spoty w profesjonalnej agencji i debatują w studiach telewizyjnych, zaś cała reszta ma do wyboru najpierw pilota do telewizora, a później kartkę do głosowania. Ten...

1933

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]