Reklama

Marzenie

Marzenie

04.12.2005
Czyta się kilka minut
Pamiętam z czasów Peerelu tę dziką tęsknotę do zachodniego świata i naiwną wiarę, że gdybyśmy się tam jakimś cudem znaleźli, mielibyśmy wszystko: wolność, dobrobyt, godność, szczęście. Tęskniliśmy bez mała pięćdziesiąt lat, aż tu nagle - bez wojny, ofiar, rozlewu krwi - spełniło się.
P

Parę dni temu patrzyłam na obrazki, kiedy to kilku naszych, pożal się Boże, eurodeputowanych postanowiło zademonstrować światu swoje niezłomne poglądy, a przede wszystkim zwrócić na siebie uwagę i zaistnieć w mediach. Doprowadzili do zawstydzającej, niesmacznej awantury.

Wprawdzie marzenia spełnione są zwykle mniej porywające od niespełnionych, ale to jeszcze nie powód, żeby wszczynać burdy.

Właściwość

Myślę o Wałęsie, o człowieku, który przydarzył nam się jak główna wygrana na loterii, jaką jest historia. Kontrowersyjny, popełniający błędy, jedyny w swoim rodzaju, wielki nawet w swoich śmiesznostkach. Ogromny wąsaty sum na całkowitym bezrybiu politycznych indywidualności we współczesnym świecie.

Potem patrzę na małych ludzików wciąż tych samych, chorych na nienawiść i zazdrość, rzucających te...

1825

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]