Ładowanie...
Mały dreszcz

Orkiestra Academy of St Martin in the Fields powstała w 1959 roku z inicjatywy Sir Neville’a Marinera (dziś Life President zespołu). Początkowo koncertowała jako mała orkiestra smyczkowa; dziś posiada własny zespół kameralny i chór. Jedna z najsłynniejszych orkiestr na świecie, uhonorowana została m. in. prestiżową Queen Award (jest jedyną orkiestrą posiadającą to wyróżnienie). W 2003 roku nagranie “Koncertów skrzypcowych" Brahmsa i Strawińskiego (z Marinerem i skrzypaczką Hilary Hahn) zdobyło Grammy Award.
Academy of St Martin in the Fields bardzo dużo koncertuje. Pamiętam jej warszawski występ przed dwoma laty. Wraz z Murrayem Perahią (głównym gościnnym dyrygentem) grała “Kwartet smyczkowy Es-dur" op. 127 Beethovena w wersji na orkiestrę smyczkową, “V Koncert brandenburski" Bacha oraz “Koncert fortepianowy Es-dur" (KV 449) Mozarta. Wrażenie było mieszane:...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]