Reklama

Ładowanie...

Madeleine Peyroux, „Half The Perfect World"

16.10.2006
Czyta się kilka minut
J

Jej pierwsza płyta "Dreamland" (Atlantic 1996) była świetna. Druga, "Careless Love" (Rounder 2004) okazała się olśniewająca. W trzeciej doszła jeszcze jedna istotna wartość. W przypadku Madeleine Peyroux trudno uniknąć cokolwiek hitchcockowskiej gradacji. Ale też jej śpiewanie jawi się jako coś w rodzaju koniunkcji czasów. Odbiór tych piosenek łączy emocje słuchania nagrań dawnych, silniejsze także z powodu niemożliwości powtórzenia - z radosnym wciąż odkrywaniem, że powstanie takich piosenek okazało się możliwe i dzisiaj.

Jeśli wydaje się to Państwu nazbyt zawikłane, to zapewniam: owszem, dziś też powstają płyty wybitne. Wiem i cenię. Proszę mi jednak pokazać kogoś, kto byłby osobowością artystyczną na miarę Billie Holiday czy Elli Fitzgerald. O to chodzi. Dlatego bardzo się cieszę, gdy ktoś taki jak Madeleine Peyroux zachwieje moim przekonaniem o...

2279

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]