MaBeNa triumfuje

MaBeNa triumfuje

12.02.2018
Czyta się kilka minut
Czas napisać czerwono na białym: jesteśmy jeno trybikami Maszyny Bezpieczeństwa Narracyjnego, MaBeNy – zaledwie miesiąc temu z fanfarami odsłoniętej przez Andrzeja Zybertowicza, doradcę prezydenta.
Z

Zacytuję: „To jest zsynchronizowanie zasobów, które polskie państwo posiada, w celu monitorowania tego, w jaki sposób przekształca się obraz Polski na świecie. Jakie są węzłowe miejsca, gdzie obraz Polski jest tworzony, i aktywne działania antydefamacyjne”.

Teraz maszyna ruszyła z kopyta i szerzy pozytywną narrację o Polsce z prędkością płonącej stodoły. A to dopiero początek, gdyż narracja PiS-u jest przecież niezwykle spójna. Czy przypadkiem jest, że ośrodek władzy znajduje się na ulicy Nowogrodzkiej, a nie – nie daj Boże – w Alejach Jerozolimskich? Czy przypadkiem jest, że największym władcą Nowogrodu był Jarosław ­Mądry? Że książętami Nowogrodu byli także: Jarosław Piękny, Jarosław Jarosławowicz oraz Jarosław Błogosławiony? Że w ramach znakomicie funkcjonującego w ojczyźnie systemu nowogrodzkiego do malowniczej siedziby PiS-u przywieziono niejakiego Rexa (przypadek?)...

2268

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

a po co tryb przypuszczajacy /od rzeczownika PUSZCZA/;aby dac czas przyszly dla jeszcze wiekszej ilosci trybikow w tym poPISywaniu sie szabelkami do niecnych przedsiewziec w stylu:- zaoranie Bialowiezskiej,-wywazanie drzwi w nocy i wsadzanie jeszcze spiacych pod kratki,-jak niezaleznie zalezne sady oglaszac jedynie sprawiedliwymi...itdPieknie nas widza chocby tylko w UE w tych lustrach naszego cyrku?

Podobne teksty

Wojciech Mann, Bartek Dobroch, Przemysław Wilczyński
Michał Kuźmiński, Marcin Żyła, Bogdan de Barbaro
Monika Szopa, Edyta Zaremba, Przemysław Wilczyński

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]