Reklama

Lukrecja i hipokryzja

Lukrecja i hipokryzja

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Od dwóch lat należę do Anonimowych Teleholików, pozbyłam się telewizora po wielu latach ustawicznego gapienia się w ekran. Decyzję podjęłam po miesiącu spędzonym na oglądaniu WSZYSTKICH emitowanych w Polsce programów dla dzieci. Organizm nie wytrzymał!.
B

Bardzo sobie chwalę odwyk - przyniósł same pożytki. Toteż kiedy nadeszło zaproszenie na przegląd programów nagrodzonych na monachijskim Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Telewizyjnej dla Dzieci Prix Jeunesse, trochę się stropiłam. Cukrzyk powinien omijać cukiernię, alkoholik - sklep monopolowy, a teleholik - Woronicza.

Nałóg wziął jednak górę - i oto siedzę w salce projekcyjnej wraz niemieckimi gośćmi i z redaktorami (wylanej z pracy tydzień później) Redakcji Dziecięcej TVP. Przez dwa dni oglądamy programy z całego świata (z wyjątkiem Polski), zrobione dla dzieci małych i dużych, kreskówki i dokumenty, komiczne i całkiem serio. Najlepsze. Nagrodzone.

Po dwóch dniach nie widzę u siebie żadnych objawów znużenia. Wszystko mi się podoba. Na pytanie Hannelore Smirnov - niemieckiej producentki prowadzącej przegląd - które programy podobały mi się...

12707

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]