Reklama

List przed Synodem Biskupów

List przed Synodem Biskupów

09.11.2014
Czyta się kilka minut
P

Przedstawiamy list, który czytelniczka „TP” wysłała przed Synodem Biskupów do papieża Franciszka. A także fragment odpowiedzi watykańskiego Sekretariatu Stanu – szybkiej jak na dotychczasowe standardy Stolicy Apostolskiej, bo udzielonej po niecałym miesiącu.

Kochany Ojcze Święty, Franciszku!
Wszyscy czekamy na to, że tak jak św. Franciszek oczyścisz, wzmocnisz i odbudujesz nasz Kościół, który pęka i chwieje się…
Wielką nadzieją dla nas jest synod, który ma odmienić oblicze rodziny. W Kościołach zachodnioeuropejskich i na całym świecie wielu wiernych wzięło udział w ankietach synodalnych, poświęconych współczesnej rodzinie. W Polsce – jak to w Polsce – mało kto wiedział, że Papież zapragnął usłyszeć głos wiernych, zapytać ich o zdanie w tak ważnej sprawie.
My, to znaczy ja i mój mąż, obchodzimy w tym roku 50-lecie naszego...

4746

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]