Reklama

Lex TVN: ucierpimy wszyscy

Lex TVN: ucierpimy wszyscy

02.08.2021
Czyta się kilka minut
Nawet jeśli prezesowi PiS nie uda się przeprowadzić w Sejmie skutecznego zamachu na TVN, skutki tej akcji będą fatalne.
Protesty w obronie TVN i wolnych mediów, Gdańsk, 10 sierpnia 2021 r. / FOT. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
C

Cechą ludzi niedojrzałych jest przekonanie, że ich wizja świata jest jedyną słuszną i wszyscy powinni się do niej dostosować. Niestety, przywara ta dominuje w świecie polskiej polityki, a w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości obserwujemy jej apogeum. Inaczej nie sposób wytłumaczyć rewolucyjnego zapału do zniszczenia TVN, którego dziennikarze uważani są w PiS-ie za wrogów Polski, szkalujących rząd w imieniu tajemniczych sił. To bez znaczenia, czy większość polityków prawicy rzeczywiście w to wierzy, czy tylko ślepo podąża za ogarniętym różnymi fobiami Jarosławem Kaczyńskim. Ważne, że na naszych oczach władze Polski idą drogą Węgier i chcą zamienić krajowe media w swoje tuby propagandowe.

Gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że sami właściciele stacji TVN dostarczyli PiS-owi oręża. Z uwagi na polskie prawo amerykańska korporacja Discovery potrzebowała legalizacji swej działalności poprzez europejską spółkę, zarejestrowała więc „biuro” na lotnisku w Amsterdamie, nie zatrudniając tam żadnego pracownika. Oczywiście fakt ten znany był PiS-owi od dawna, a dziś posłużył jedynie za pretekst do wojny. Gdyby go nie było, podwładni Kaczyńskiego na pewno znaleźliby inny.

Nawet jeśli prezesowi PiS nie uda się przeprowadzić w Sejmie skutecznego zamachu na TVN, skutki tej akcji będą fatalne. Trudno będzie teraz naszym mediom znaleźć inwestorów, którzy podejmą ryzyko zakupu niezależnych telewizji lub gazet. Wiele z nich nałoży sobie także kaganiec autocenzury, by nie zadzierać z brutalną władzą. Ucierpimy na tym wszyscy szybciej, niż myślimy.©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

przeciw eskalacji pisowskiego bezprawia! Widzimy się na kolejnych protestach!

czy tylko ja mam wrażenie że jarek od jakiegoś czasu kompletnie odleciał?

z kim będzie lepiej patryjotom z PiS pod więziennym prysznicem - z seryjnymi gwałcicielami, czy z mordercami? Z tymi pierwszymi będą mogli dzień w dzień kosztować tradycyjnych wartości rodzinnych i wstawać z kolan. Z tymi drugimi zabawa nie będzie już taka przednia (czy raczej tylnia), ale za to patryjoci w końcu pokażą, jacy są naprawdę ciepli w środku. Ciężki dylemat.

Najbardziej jest mi żal tego pracownika z Amsterdamu.

że w całej tej bandyckiej rozróbie PiS-u najbardziej żal ci "pracownika z Amsterdamu".

Ja osobiście zwolniłbym szefa TVN ( syna ocalałych z Holokaustu warszawskich Żydów ) z płacenia jakichkolwiek podatków i dodałbym jeszcze kilka warszawskich kamienic. W zamian chciałbym jedynie aby nie eksportował do Polski nowojorskiej praworządności ( Gubernator stanu Nowy Jork podpisał ustawę, która legalizuje aborcję do końca ciąży. Jednocześnie odrzucił projekt, który nakazywałby opiekę medyczną nad dziećmi, które urodzą się żywo w wyniku aborcji. Oznacza to, że żywe noworodki, które urodzą się po „nieudanej” aborcji będzie można zostawiać na śmierć ).

bo już spieszę z radą dla Discovery, żeby udowodnić niedowiarkom, że miły mi pluralizm. Więc tak, jeśli ustawa przejdzie: niech Discovery wystawi TVN na Allegro, a Borys Budka poprosi swoją babcię, by zarejestrowała się na platformie. Następnie babcia licytuje TVN i wybiera koniecznie opcję za pobraniem. Allegro dostarcza babci TVN, a ta płaci gotówką przytachaną przez Discovery. Discovery nagradza babcię fotelem w Zarządzie TVN, a potem obie strony idą do wójta, żeby podpisać wydzierżawienie TVN przez Amerykanów. Istnieje tylko ryzyko, że babcia z Suchej Beskidzkiej może wywinąć numer i wydzierżawić o. Rydzykowi. Ale bez ryzyka nic nie ma;)

prawie niezauważalne w kontekście ostatnich lat, zatem nie bój nic, Forysiak. Są rozwiązania dużo prostsze niż angażowanie bezdomnych Rydzyka. "Sporo polskich wersji kanałów należących do Discovery korzysta z koncesji niderlandzkich, np. Animal Planet, Travel Channel czy samo Discovery. Na mocy hiszpańskiej koncesji nadaje National Geographic, natomiast kanały Eurosportu funkcjonują w ramach francuskiej. TVN Grupa Discovery może więc wystąpić o przyznanie koncesji dla TVN 24 w Holandii lub nawet w Czechach. Spółka Polish Television Holding ma siedzibę w Amsterdamie, ale Czesi działają niezwykle sprawnie i tamtejszy odpowiednik KRRiT na wydanie koncesji potrzebuje maksymalnie miesiąc". (wyborcza.biz/biznes/7,177150,27436533,tvn24-z-niderlandzka-lub-czeska-koncesja-na-stole-jest-kilka.html). Tak, wiem Foryniu - za jakiś czas okaże się znowu, że publiczny widok parzących się zwierząt, fauli na boiskach i pisiej bandyterki nie grozi polskiej racji stanu tylko wtedy, gdy dociera za pomocą jedynej słusznej pis-polackiej koncesji (której nie będzie). Ale w międzyczasie będziecie dostawać dalej po dvpie i słabnąć - i o to chodzi. ;)

David ocali polską demokrację. Proponuję ponadto nominować panią Zuzannę Radzik na Joannę d'Arc v2.0. Zuzanna czyli Joanna porwie prawdziwych chrześcijan na barykady do walki o wolność i demokrację, w przypadku gdy prezes i jego junta się zabarykadują.

Nową dziewicą orleańską (czy tam nowogrodzką) jest już przecie Krycha P., która dzielnie ratuje wiadomy organ od wszelkich podejrzeń o bezstronność i niezależność. A w kolejce czeka już cała plejada innych pisich dziewcząt o ugruntowanych cnotach niewieścich. Zuzanna Radzik to inna liga - cnoty niewieście Lara Croft version. ;)

Łojezu, łojezu! Wyłanczajom nam tevałeny! Na koń, ludziska na koń! Na tłitter i fejsbók! "Media@fridom"!, heeej.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]