Reklama

Lew na wolności

Lew na wolności

12.06.2005
Czyta się kilka minut
Wypuszczenie na wolność Lwa Rywina zostało przez sąd umotywowane błędami w procedurze, która do jego uwięzienia doprowadziła. W ten sposób zatriumfowała metoda, stosowana od początku przez jego adwokatów.
W

Wielu obserwatorów tej najgłośniejszej polskiej afery korupcyjnej ma jeszcze w pamięci próbę przesłuchania Rywina przez sejmową komisję śledczą, gdy dwa młode wilczki polskiej palestry, przyprowadzone przez niego jako pełnomocnicy, z impetem zaatakowały posłów lawiną proceduralnych i formalnych zastrzeżeń. Widać było, że to metoda dobrze wypróbowana w sądach. Marszałek Nałęcz stanowczo jednak tę ofensywę powstrzymał, poskramiając rozzuchwalonych panów mecenasów. Mimo to poinstruowany przez nich Rywin odmówił składania zeznań, udaremniając przesłuchanie.

Wyrok skazujący, zwłaszcza po zmianie w drugiej instancji kwalifikacji prawnej na pomoc w płatnej protekcji, czyli przypisującą Rywinowi rolę wysłannika Grupy Trzymającej Władzę (określenie jego samego), dawała nadzieję na ujawnienie jej składu przez tego, który miał za jej występki pokutować. Groźba więzienia...

2683

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]