Reklama

Lek na leki

Lek na leki

03.01.2012
Czyta się kilka minut
W końcówce roku mogliśmy obserwować, jak media manipulują - z głupoty, gnuśności i niewiedzy.
2

27 grudnia dziennikarze zaatakowali nową listę refundacyjną leków, którą ministerstwo zdrowia ogłosiło tuż przed Świętami. Pacjenci włączający tego oraz następnego dnia radio i telewizję oraz sięgający po gazety drętwieli z przerażenia, dowiadując się, że po pierwszym stycznia leki zdrożeją o tysiąc procent. Poszła też w świat informacja, że wiele preparatów w ogóle przestanie być refundowanych. Dziennikarze nie informowali przy tym, że znikają co prawda niektóre leki, ale nie znikają substancje, z których są one zrobione - i że w zamian będą inne leki - tak samo skuteczne, tyle że tańsze. Jako dowód, że leki strasznie zdrożeją, podawano ceny preparatów, które były sprzedawane dotąd w promocjach. Ministerstwo zdrowia faktycznie likwiduje rabaty, ponieważ w patologiczny sposób nakręcały one pobyt na leki. Nie ma co ukrywać, jeżeli ktoś wcześniej płacił za lek kilka groszy, a ...

2095

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]