Reklama

Laureatka pokojowego Nobla przed trybunałem w Hadze

Laureatka pokojowego Nobla przed trybunałem w Hadze

17.12.2019
Czyta się kilka minut
Aung San Suu Kyi była ikoną demokracji. Właśnie stanęła przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości i broniła birmańskiego wojska przed oskarżeniami o ludobójstwo na Rohingach.
Uchodźca z mniejszości etnicznej Rohingów ogląda bezpośrednią transmisję wystąpienia Aung San Suu Kyi przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze / fot. MUNIR UZ ZAMAN / AFP / East News

Posłuchaj

O

O tym, kim jest Aung San Suu Kyi, jak stała się ikoną walki o prawa człowieka i jak naprawdę wygląda jej relacja z birmańską juntą i stosunek do mniejszości etnicznych, opowiada dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" Marek Rabij, który w cyklu reportaży opisywał dramat Rohingów, ofiar czystki etnicznej i ludobójstwa.

Zobacz także:


Wykorzystano utwór z serwisu filmmusic.io: Rafael Krux, "Dreams Of War - Suspense Ambient Underscore" (orchestralis.net) na licencji CC BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz