Reklama

Nobel i faul

Nobel i faul

02.11.2020
Czyta się kilka minut
Michał Lubina: Nasz problem z Aung San Suu Kyi polega na tym, że uznaliśmy ją za swoją, za demokratkę w zachodnim stylu. Tymczasem ona nigdy nie zmieniła politycznych przekonań. Nikt wcześniej po prostu jej o to nie pytał.
Aung Sang Suu Kyi, 15 stycznia 2020 r. THET AUNG / AFP
M

MAREK RABIJ: Prawie każdą debatę o Birmie otwiera w Polsce stwierdzenie, że to odległy kraj, o którym niewiele wiemy. Tymczasem gdyby przyrównać temperaturę i strukturę napięć w tamtejszej polityce do ostatniej kampanii wyborczej w Polsce, otrzymamy obrazy do siebie podobne.

MICHAŁ LUBINA: Sytuacja w Birmie rzeczywiście przypomina to, co się działo w Polsce wiosną i latem. Partia rządząca – Narodowa Liga na rzecz Demokracji (NLD), pod kierownictwem Aung San Suu Kyi – dąży za wszelką cenę do przeprowadzenia wyborów parlamentarnych. I pewnie je przeprowadzi, choć opozycja domaga się zmiany terminu ustalonego na 8 listopada.

Pod koniec wakacji każdego dnia wykrywano 30-40 nowych infekcji. Dziś przybywa ich w tempie do 2 tys. dziennie.

Ale szefem państwowej komisji wyborczej, która w sprawie rozpisania wyborów ma głos decydujący, jest nominat z...

11769

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]