Reklama

Ładowanie...

Lars Danielsson, Zohar Fresco, Leszek Możdżer, „Between Us And The Light"

04.12.2006
Czyta się kilka minut
L

Leszek Możdżer ma 35 lat, a jego pełna dyskografia obejmuje już 80 albumów. W tej mnogości łatwo jednak wyodrębnić główny nurt twórczości pianisty, a formacja Możdżer/Danielsson/Fresco z pewnością jest dla niego projektem priorytetowym. Od kilku dni możemy się cieszyć nową płytą tego tria - "Between Us And The Light", a miłośnicy płyty poprzedniej, "The Time", z pewnością nie będą nią rozczarowani.

Ostatnie trzy albumy Możdżera wywoływały kontrowersje, nie inaczej będzie pewnie i tym razem. Czy to jest jazz? Na tak postawione pytanie nasz najlepszy improwizujący pianista odpowiedział ostatnio: "Dla świętego spokoju nazwijmy tę muzykę jazzem". Istotnie, niewiele tu dźwięków, jakie zazwyczaj kojarzymy z jazzem. Lars Danielsson bardzo często używa smyczka, chętnie sięga też po wiolonczelę. Zohar Fresco od standardowego zestawu perkusyjnego woli bliskowschodnie...

2131

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]