Reklama

Lars Danielsson, Zohar Fresco, Leszek Możdżer, „Between Us And The Light"

Lars Danielsson, Zohar Fresco, Leszek Możdżer, „Between Us And The Light"

04.12.2006
Czyta się kilka minut
L

Leszek Możdżer ma 35 lat, a jego pełna dyskografia obejmuje już 80 albumów. W tej mnogości łatwo jednak wyodrębnić główny nurt twórczości pianisty, a formacja Możdżer/Danielsson/Fresco z pewnością jest dla niego projektem priorytetowym. Od kilku dni możemy się cieszyć nową płytą tego tria - "Between Us And The Light", a miłośnicy płyty poprzedniej, "The Time", z pewnością nie będą nią rozczarowani.

Ostatnie trzy albumy Możdżera wywoływały kontrowersje, nie inaczej będzie pewnie i tym razem. Czy to jest jazz? Na tak postawione pytanie nasz najlepszy improwizujący pianista odpowiedział ostatnio: "Dla świętego spokoju nazwijmy tę muzykę jazzem". Istotnie, niewiele tu dźwięków, jakie zazwyczaj kojarzymy z jazzem. Lars Danielsson bardzo często używa smyczka, chętnie sięga też po wiolonczelę. Zohar Fresco od standardowego zestawu perkusyjnego woli bliskowschodnie...

2131

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]