Reklama

Pięć stóp pod ziemią

Pięć stóp pod ziemią

02.07.2012
Czyta się kilka minut
Gdański artysta, samplując Bacha i Purcella, podbija świat. W tym tygodniu zagra na Open’erze.
Michał Jacaszek fot. Kasper Glanz
P

Piwnica przedwojennej, poniemieckiej kamienicy w Gdańsku-Wrzeszczu. Przy biurku komputer z 2003 r., jeszcze ze stacją dyskietek. Obok laptop, mały mikser, trochę elektronicznego sprzętu. Pod ścianą fisharmonia. Na niej mały moog. Obok metalofon, mała lira, dwie gitary i kilka rozstawionych mikrofonów. W oddali, za oknem, krzyczą mewy.

– Nad morze trzeba dojechać, ale jest niedaleko. Bardzo mi się podoba, że jest w pobliżu. Nie trzeba tam chodzić codziennie, żeby odczuwać jego obecność – mówi Michał Jacaszek, gospodarz tego studia, twórca muzyki elektro-akustycznej. W swojej dziedzinie jeden z najbardziej znanych na świecie polskich artystów.

Ostatni album Jacaszka – „Glimmer” – ukazał się pod koniec ubiegłego roku w prestiżowym wydawnictwie Ghostly International. Na płycie muzyka baroku, brzmienie klawesynu, klarnetu basowego, gitary akustycznej łączy się z...

10637

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]