Reklama

Kwestia nieustępliwości

Kwestia nieustępliwości

20.06.2004
Czyta się kilka minut
U podstaw amerykańskiej polityki wobec problemu terroryzmu leży głęboka sprzeczność. Jest ona groźna, gdyż ułatwia zwycięstwo wrogów Zachodu. Przykładem tej sprzeczności jest sytuacja w Arabii Saudyjskiej i problem rosnących cen benzyny.
Z

Z jednej strony Amerykanie są wzywani przez swych przywódców do toczenia czegoś, co określa się mianem “wojny z terroryzmem" - oczywiście nieustępliwie i odważnie, jeśli trzeba. Prosi się nas, abyśmy poświęcali krew i pieniądze - wszak bez tego nie można toczyć wojen. Z drugiej strony, oficjalną odpowiedzią amerykańskiego rządu na niedawny atak grupy uzbrojonych mężczyzn w Al-Chobar w Arabii Saudyjskiej, w którym zginęły 22 osoby (w tym Amerykanin), było wezwanie wszystkich obywateli USA do opuszczenia tego kraju. Wolno przypuszczać, że gdy kolejna zbrojna grupa zaatakuje Zjednoczone Emiraty Arabskie, amerykański rząd wezwie Amerykanów do opuszczenia także Emiratów - i tak dalej, przez Jemen, Oman, Katar i Bahrajn - tym samym przyczyniając się do spełnienia marzenia Al-Kaidy o wyrzuceniu wszystkich “niewiernych" z całego Półwyspu Arabskiego.

Tymczasem w...

5734

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]