Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

18.01.2021
Czyta się kilka minut
11 – 17 stycznia
A

Atwood w Sopocie

20 stycznia o godz. 17.45 na profilach facebookowych festiwalu Literacki Sopot (tłumaczenie na język polski i polski język migowy) oraz Goyki 3 Art Inkubator (wersja anglojęzyczna) odbędzie się spotkanie z kanadyjską pisarką, autorką „Opowieści podręcznej”, Margaret Atwood (czyt. także: Potęga niuansów). Poprowadzi je prozaiczka Sylwia Chutnik.

Rok Baczyńskiego

W setną rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza na retransmisję koncertu Meli Koteluk z zespołem Kwadrofonik. Autorskich kompozycji napisanych do wierszy „zakochanego w życiu mistyka” wysłuchamy 22 stycznia o godz. 20.00 na profilu Facebookowym FINA Wałbrzyska 3/5.

Podróż w czasie

„Kosmograf” to renesansowy badacz i konstruktor zafascynowany tworzeniem map. W jego pracowni znajduje się maszyna czasu – nieskończona, brakuje kilku ważnych elementów. Aby zadziałała, należy zdobyć niezbędne do jej uruchomienia narzędzia. Powrót do naszych czasów wymaga dobrej znajomości historii. Gra ma kilka poziomów zaawansowania, odsłaniających i przybliżających różne epoki historyczne. Można ją pobrać bezpłatnie poprzez stronę: wawel.krakow.pl.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ciekawe czy padnie pytanie dlaczego literatka Atwood podpisała słynny list w magazynie Harpers w obronie wolności słowa: https://harpers.org/a-letter-on-justice-and-open-debate/
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]