Reklama

Kto tu jest nieomylny: głosy

04.05.2010
Czyta się kilka minut
Ks. Tomasz Jaklewicz
z

zastępca redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego"

List Hansa Künga przypomina mi dokumenty PRL--owskiej propagandy. Posługiwanie się przez autora przymiotnikiem "reakcyjny" jest bardzo charakterystyczne. Küng powtarza z nieukrywaną satysfakcją wszystkie oskarżenia wobec Benedykta XVI, które nagłaśniają media. Autor w kilku punktach krytykuje nie tyle osobę papieża, co raczej nauczanie Kościoła (np. w kwestii interkomunii czy etyki małżeńskiej).

Czynienie zarzutu z faktu, że Benedykt XVI jest wierny doktrynie katolickiej, ociera się o groteskę. Ponadto w liście znajdujemy wezwanie biskupów do nieposłuszeństwa papieżowi oraz zachętę dla księży, by zignorowali ślubowanie celibatu. Taki manifest jest w gruncie rzeczy nawoływaniem do schizmy w Kościele. To nic nowego. Hans Küng kontestuje od lat znaczenie urzędu papieskiego oraz kwestionuje...

11295

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]