Reklama

Ładowanie...

Kto to jest klasyk?

19.01.2003
Czyta się kilka minut
Z

Zwieńczeniem roku jubileuszowego będzie uroczysty koncert „Przyjaciele dla Pendereckiego” w warszawskim Teatrze Wielkim 22 listopada, gdzie wystąpią m.in. Mścisław Rostropowicz, Boris Pergamenschikov i Barry Douglas; Opera Narodowa planuje także jesienią wystawić operę „Ubu Król” Pendereckiego, ukażą się wreszcie dwa nagrania „Pasji wg Sw. Łukasza” (jednym dyrygować będzie Antoni Wit, drugim Kazimierz Kord). Sam kompozytor zamierza ukończyć w tym roku dwa dzieła: jedno na wiolonczelę i orkiestrę dla Mścisława Rostropowicza oraz utwór symfoniczny na zamówienie Jamesa Levina i Filharmonii w Monachium. W planach jest jeszcze „Fedra” według Racine'a, pisana z myślą o Filharmonikach Nowojorskich i Kurcie Masurze, oraz druga w dorobku kompozytora „Pasja” (do tekstów apokryficznych i fragmentów „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa).

Koncert w Warszawie
„Sinfonietta...

7109

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]