Reklama

Krzysztof Knittel, „Koncert na klawesyn i orkiestrę"

Krzysztof Knittel, „Koncert na klawesyn i orkiestrę"

14.11.2006
Czyta się kilka minut
J

Jak scharakteryzować twórczość Krzysztofa Knittla? Jego działania artystyczne nie poddają się łatwej klasyfikacji, a tradycyjne muzykologiczne narzędzia stają się wobec wielu jego utworów niewystarczające. Knittel z jednej strony zdaje się być twórcą uporządkowanym, na wskroś filharmonicznym, piszącym muzykę koncertową podług wszelkich zasad kompozytorskiego rzemiosła, z drugiej jest zwolennikiem łączenia odległych estetycznych światów, przełamywania barier, wielbicielem kreatywnej kompozytorskiej partyzantki, która obejmuje live-electronics, improwizację, performance i flirt z jazzem, rockiem i hip-hopem.

W przypadku tej ważnej postaci polskiej sceny muzyki współczesnej bezpieczniej zatem mówić o postawie twórczej aniżeli określonym idiomie kompozytorskim. Myślą przewodnią Knittla jest wszak otwartość i współdziałanie, interakcja. Większość jego...

3346

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]