Reklama

KRONIKA

KRONIKA

06.02.2012
Czyta się kilka minut
31 stycznia - 3 lutego 2012
W

W wielu punktach swojej działalności abp Józef Życiński wyprzedzał swoje czasy. Może dlatego jego życie było takie trudne. Wielu ludzi dostawało zadyszki, gdy chcieli za nim nadążyć (ks. prof. Michał Heller przed pierwszą rocznicą śmierci arcybiskupa, która przypada 10 lutego)

Lefebryści odrzucili formę ugody zaproponowaną przez Watykan. Bp Bernard Fellay, przełożony Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, powiedział, że odpowiada negatywnie na propozycje pojednania zawarte w tzw. preambule doktrynalnej przedstawionej przez Papieską Komisję Ecclesia Dei. Swoje stanowisko zawarł w wygłoszonej 2 lutego homilii w lefebrystycznym seminarium w Winona w stanie Minnesota w USA. Bp Fellay wyjaśnił, że Stolica Apostolska „zaakceptowała wszystkie nasze postulaty organizacyjne”, udoskonalając propozycję przedstawioną 14 września ub.r., pozostaje...

4853

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]