Reklama

Ładowanie...

Kraków-Yellowstone

13.12.2021
Czyta się kilka minut

„Czy my jesteśmy w Krakowie, czy my jesteśmy w Yellowstone?”. Cóż za wspaniały początek przygodnej znajomości! Dodajmy jeszcze trzy znaczące literki: PKP, i mamy potencjał na niezapomniane zdarzenie, autentyczny intercity-happening. Warsaw-City – Wawel-City: oto relacja z zatłoczonego składu. Nie dziwota zatem, że pierwsza część zagajenia dotyczyła Krakowa, jako że pociąg dojeżdżał z pewną taką kilkunastominutową dezynwolturą, dojeżdżał, ale właściwie stał kilkaset metrów od celu. Czynny wagon Wars robił robotę w zakresie alkoholowym, że tak lekkim objazdem powrócę do genezy pytania z pierwszej linijki: „Czy my jesteśmy w Krakowie, czy my jesteśmy w Yellowstone?!”.

Usłyszałem ponowiony pytajnik z transakcentacją i zorientowałem się, że ja właśnie jestem adresatem. A właściwie nie ja, tylko moje kilkunastoletnie futerko z second handu, czyli eksźrebak, wzięty za misia,...

2181

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]