Reklama

Kraków-Yellowstone

Kraków-Yellowstone

13.12.2021
Czyta się kilka minut

„Czy my jesteśmy w Krakowie, czy my jesteśmy w Yellowstone?”. Cóż za wspaniały początek przygodnej znajomości! Dodajmy jeszcze trzy znaczące literki: PKP, i mamy potencjał na niezapomniane zdarzenie, autentyczny intercity-happening. Warsaw-City – Wawel-City: oto relacja z zatłoczonego składu. Nie dziwota zatem, że pierwsza część zagajenia dotyczyła Krakowa, jako że pociąg dojeżdżał z pewną taką kilkunastominutową dezynwolturą, dojeżdżał, ale właściwie stał kilkaset metrów od celu. Czynny wagon Wars robił robotę w zakresie alkoholowym, że tak lekkim objazdem powrócę do genezy pytania z pierwszej linijki: „Czy my jesteśmy w Krakowie, czy my jesteśmy w Yellowstone?!”.

Usłyszałem ponowiony pytajnik z transakcentacją i zorientowałem się, że ja właśnie jestem adresatem. A właściwie nie ja, tylko moje kilkunastoletnie futerko z second handu, czyli eksźrebak, wzięty za misia,...

2181

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]